JANUARI

Vecka 1

Förebedjare: Monica Noren, Mona Gustavsson, Yvonne Dahlberg

30/12 måndag – Bön Sjögården 19.00 

02/01 torsdag – Morgonbön 05.00 

03/01 fredag – Inget ungdomsmöte 

04/01 lördag – Obs! Mötesplatsen stängd

-         Skol och församlingsbön 09.00 

05/01 söndag – Gudstjänst 10.00 (samling för bön 09.30) Tionde

Predikan: Kai Serholt

Mötesledare:

Musik: Yvette Diaz

Vaktmästare: Mattias Serholt

Fika: Ulla & Bernt, Ellen & Christer 

 

Vecka 2

Förebedjare: Rebecka Serholt Johansson, Ritva Madsen

06/01 måndag – Bön Sjögården 19.00 

09/01 torsdag - Morgonbön 05.00 

10/01 fredag – Ungdomsmöte 19.00 

11/01 lördag - Mötesplatsen stängd! 

12/01 söndag - Gudstjänst (samling för bön 09.30) Tionde

Predikan: Sandra Hedberg

Mötesledare: Rebecka Serholt Johansson

Musik: Familjen Bergqvist

Vaktmästare: Anders Ohlson

Fika: Birgit & Troels, Anna-Lena & Peter

 

Vecka 3

Förebedjare: Antonio Diaz, Yvette Diaz

Ekumenisk bönevecka

13/01 måndag - Bön Staden på Berget 19.00 

14/01 tisdag - Bön Elim, Skene 19.00 

15/01 onsdag - Bön Pingstkyrkan, Kinna 19.00 

16/01 torsdag - Bön Örby församlingshem 19.00 

17/01 fredag - Lovsångsgudstjänst i Sätila kyrka 19.30

Lovsångsteamet Glorious, Predikan Hans Weichbrodt

Obs! Tiden! 

18/01 lördag - Bön Mission, Kinna 19.00 

19/01 söndag - Gemensam gudstjänst i Skene Kyrka 11.00

Predikan: Tobias Westh 

 

Vecka 4

Förebedjare: Christer Serholt, Margit Johansson

20/01 måndag – Bön Sjögården 19.00 

23/01 torsdag - Morgonbön 05.00 

24/01 fredag - Ungdomsmöte 19.00 

25/01 lördag - Mötesplatsen Second Hand och café 10.00 

26/01 söndag - Gudstjänst (samling för bön 09.30) Församlingsoffer, nattvard

Predikan: Troels Truelsen

Mötesledare: Anderas Serholt

Musik: Isak Serholt

Vaktmästare: Benjamin Serholt

Fika: Sara & Philip, Rebecka & Magnus

Obs! Förebedjarträff direkt efter gudstjänsten!

 

Vecka 5

Förebedjare: Gloria Delgado, Hugo Delgado

27/01 måndag - Bön Sjögården 19.00 

30/01 torsdag - Morgonbön 05.00 

31/01 fredag – Ungdomsmöte 19.00 

01/02 lördag - Mötesplatsen Second Hand & café 10.00

Skol och församlingsbön 09.00 

02/02 söndag - Gudstjänst (samling för bön 09.30) Tionde

Fria vittnesbörd

Mötesledare: Christer Serholt

Musik: Yvette Diaz

Vaktmästare: Mattias Serholt

Fika: Malin & Anders, Gloria & Hugo

 

Vecka 6

Förebedjare: Monica Noren, Mona Gustavsson, Yvonne Dahlberg

03/02 måndag – Bön Sjögården 19.00