SEPTEMBER

Vecka 36

Förebedjare: Christer Serholt, Margit Johansson

02/09 måndag - Bön Sjögården 19.00 

05/09 torsdag - Morgonbön 05.00 

06/09 fredag – Ungdomsmöte 19.00 

07/09 lördag – Mötesplatsen Second Hand och Café 10.00

-Skol och församlingsbön 09.00-10.00

                          OBS! Arbetsdag på Letebo 10.00 

08/09 söndag - Gudstjänst (samling för bön 09.30) Tionde 

Bön för riksdagens öppnande

Dopgudstjänst, predikan: Birgit & Kai

Mötesledare: Christer Serholt

Musik: Isak Serholt

Vaktmästare: Benjamin Serholt

Fika: Mikaela & Adam, Isak & Clara

 

Vecka 37

Förebedjare: Gloria Delgado, Hugo Delgado

09/09 måndag – Bön Sjögården 19.00 

12/09 torsdag - Morgonbön 05.00 

13/09 fredag - Ungdomsmöte 19.00 

14/09 lördag - Mötesplatsen Second Hand och café 10.00 

15/09 söndag - Gudstjänst (samling för bön 09.30) Missionsoffer

Predikan: Lars Henriksson

Mötesledare: Troels Truelssen

Musik: Familjen Bergqvist

Vaktmästare: Mattias Serholt

Fika: Monica & Danne, Jonas & Aurika

 

Vecka 38

Förebedjare: Monica Noren, Mona Gustavsson, Yvonne Dahlberg

16/09 måndag - Bön Sjögården 19.00 

19/09 torsdag - Morgonbön 05.00 

20/09 fredag – Ungdomsmöte 19.00 

21/09 lördag - Mötesplatsen Second Hand & café 10.00

 22/08 söndag - Gudstjänst (samling för bön 09.30) Församlingsoffer 

Predikan:

Mötesledare: Kai Serholt

Musik: Yvette Diaz

Vaktmästare: Anders Ohlson

Fika: Sara & Philip, Benjamin 

 

Vecka 39 

Förebedjare: Rebecka Serholt Johansson, Ritva Madsen, Miriam Arnell

23/09 måndag - Bön Sjögården 19.00 

26/09 torsdag - Morgonbön 05.00 

27/09 fredag – Möte med Stephen Moses & Erling Laursen 19.00 

28/09 lördag - Mötesplatsen Second Hand och café 10.00

Möte med Stephen Moses & Erling Laursen (mer info om tid kommer) 

29/09 söndag - Gudstjänst 10.00 (samling för bön 09.30) nattvard

Fria vittnesbörd 

Mötesledare: 

Musik: Oskar Götborg 

Vaktmästare: Magnus Johansson 

Fika: Susanne & Gunnar, Annie

 

Vecka 40

Förebedjare: Antonio Diaz, Yvette Diaz

30/09 måndag - Bön Sjögården 19.00 

03/10 torsdag - Morgonbön 05.00 

04/10 fredag – Ekumenisk ungdomskväll i Björketorps församlingshem 19.00 

05/10 lördag – Mötesplatsen Second Hand och Café 10.00 

06/10 söndag – Gudstjänst 10.00 (samling för bön 09.30) Tionde 

Predikan: Lars Henriksson  

Mötesledare: Kai Serholt

Musik: Annie Arnell

Vaktmästare: Benjamin Serholt

Fika: Ulla & Bernt, Ellen & Christer